Mogłoby się wydawać, że metal i korozja to nierozłączna para. Choć metal jest jednym z najtrwalszych dostępnych materiałów, to jego największym wrogiem i czynnikiem destrukcyjnym jest korozja. Powstaje ona na powierzchni metalu na skutek działania zewnętrznych czynników atmosferycznych. Długotrwały kontakt z wilgocią, wodą, agresywnym środowiskiem czy substancjami chemicznymi, może być przyczyną rozwoju ognisk korozji. Warto mieć na uwadze, że korozja to nie tylko nieestetyczny pomarańczowy nalot, ale przede wszystkim proces prowadzący do nieodwracalnego zniszczenia metalowych elementów. Może to wpływać na możliwość użytkowania i bezpieczeństwo, a konieczność dokonania napraw oznacza straty finansowe. Dlatego jeżeli tylko dostrzeżemy na metalowych elementach oznaki korozji, warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie i przywrócenie im estetycznego wyglądu. Dzięki innowacyjnych farbach na rdzę możemy jeszcze skuteczniej chronić metal przed korozją. Czym powinna się charakteryzować najlepsza farba na rdzę?

Farba bezpośrednio na rdzę – dlaczego warto ją wybrać?

Szybka reakcja pozwala zminimalizować straty spowodowane korozją. Na powierzchnie z niewielkimi lub średnimi ogniskami korozji doskonale sprawdzi się farba bezpośrednio na rdzę. Do takich farb możemy zaliczyć farbę okrętową, która doskonale sprawdzi się do zabezpieczenia metalu przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, a także istniejącej już korozji. Farba okrętowa Anvi-Corr to innowacyjna farba na rdzę, która może być stosowana bezpośrednio na ogniska korozji, bez konieczności dokładnego oczyszczania ich. Farba okrętowa zawiera m.in. spirytus rektyfikowany, który oczyszcza powierzchnię, a odparowując, przyspiesza wysychanie powłoki. Zawartość spirytusu sprawia, że farba okrętowa może być jako farba podkładowa łączona z innymi farbami powierzchniowymi. Zatem zabezpieczone elementy metalowe mogą być wykończony w sposób estetyczny, pasujący do pozostałych elementów budynku, pojazdu lub maszyny. Innowacyjna farba na rdzę ma także w swoim składzie folię PVB (taką, jaką stosuje się do zabezpieczenia przednich szyb w samochodach), która sprawia, że powłoka jest bardziej elastyczna, a przez to bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i starzenie się. Farba okrętowa ma bardzo szerokie zastosowanie, choć pierwotnie stworzona została na potrzeby przemysłu okrętowego. W związku z tym farba okrętowa wyróżnia się na tle innych farb do metalu bardzo dużą odpornością na działanie wody i wilgoci oraz doskonałą ochroną antykorozyjną.

Zaletą farby okrętowej jest jej bardzo łatwa aplikacja. Można malować farbą bezpośrednio na rdzę przy użyciu pędzli, wałka malarskiego lub natryskowo. Po 24 godzinach od położenia warstwy farby okrętowej można stosować farbę nawierzchniową (epoksydową, poliuretanową lub inną).

Zabezpieczenie metalowych części i konstrukcji jest niezwykle istotną kwestią. Warto wybrać do tego celu preparaty najwyższej jakości, które stworzą ochronę na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *