Metalowe ogrodzenia cieszą się dużą popularnością ze względu na ich trwałość i doskonały wygląd. Jednak nawet najwyższej jakości stal, przez wiele lat wystawiana na działanie czynników atmosferycznych, może poddać się korozji, co w znaczącym stopniu obniży trwałość metalowego ogrodzenia. Żeby uniknąć trwałego uszkodzenia i wysokiego stopnia rozwinięcia korozji metalowych elementów konieczne jest systematyczne przeprowadzanie prac konserwacyjnych.

Malowanie ogrodzenia metalowego i zabezpieczenie przed korozją

Wybierając farbę do malowania ogrodzenia, warto zwrócić uwagę, aby poprawiała nie tylko estetykę metalowych elementów, ale także stanowiła warstwę ochronną. Ogrodzenia wykonane ze stali ocynkowanej najlepiej odnawiać przy użyciu zimnego cynku. Doskonale zabezpiecza powierzchnie przed korozją, a także tworzy trwałą warstwę ochronną. Zimny cynk nakładany jest tak jak zwykła farba, przy użyciu wałka lub pędzla. Renowację metalowego ogrodzenia można także przeprowadzić przy pomocy farby poliwinylowej, która jest jednocześnie farbą powierzchniową, jak i podkładową. Dzięki pigmentom antykorozyjnym, które zawiera, metalowa powierzchnia jest skutecznie chroniona, nawet w bardzo trudnych warunkach.

Pamiętajcie, że trwałość powłoki jest zależna od przygotowania powierzchni i warunków, w których malujemy. W tej kwestii zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta!